![](https://2.bp.blogspot.com/--dP_uxdTqgU/UnFhM-JkSeI/AAAAAAAAuVQ/C7N1o7kfsRU/s200/20-6-11_clip_image002_0000.jpg)
Εδώ και δεκαετίες το πρωινό δρομολόγιο (10:15) εξυπηρετεί εκατοντάδες κατοίκους για τη μετακίνησή τους όπως επίσης και πολλούς επαγγελματίες και βιοτέχνες της ευρύτερης περιοχής.
Καλούμε το Υπουργείο Ναυτιλίας και Αιγαίου να συμβάλλει άμεσα έτσι ώστε να ακυρωθεί η μείωση των δρομολογίων μέσω του Συμβουλίου Ακτοπλοϊκών Συγκοινωνιών καθώς
επίσης και σε κοινή συνάντηση όλων των σωματείων, φορέων καθώς και του Δήμου Καρύστου με τους εκπροσώπους της εταιρείας ¨Κοινοπραξία Πλοίων Ραφήνας- Μαρμαρίου¨ έτσι ώστε να δοθεί άμεσα μια λύση στο μείζον αυτό ζήτημα.
επίσης και σε κοινή συνάντηση όλων των σωματείων, φορέων καθώς και του Δήμου Καρύστου με τους εκπροσώπους της εταιρείας ¨Κοινοπραξία Πλοίων Ραφήνας- Μαρμαρίου¨ έτσι ώστε να δοθεί άμεσα μια λύση στο μείζον αυτό ζήτημα.
Η Πρόεδρος Ο Γραμματέας
Βερούχη Μαρία Τσατσάκος Γιώργος