Αγώνας Ορεινής Ποδηλασίας του Αθλητικού Ναυτικού Ομίλου Καρύστου
  •
    Στις 4 & 5 Μαρτίου διεξήχθη το Τοπικό Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας 2017, στη Μάνδρα Αττικής, με τη συμμετοχή 160 αθλητών/τριών.

Το Ποδηλατικό Τμήμα του Αθλητικού Ναυτικού Ομίλου Καρύστου, είχε μια από τις πολυπληθέστερες συμμετοχές με 20 αθλητές/τριες, συμμετέχοντας στις κατηγορίες Μίνι Μικρά & Μεγάλα Αγόρια/Κορίτσια, Παμπαίδων, Πανκορασίδων, Παίδων & Νεανίδων.

Τη 2η θέση, ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Αναστασία Μπουρέλου στην κατηγορία Μίνι Μικρά Κορίτσια.

Την 3η θέση, χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Χριστίνα Αλεξανδρή στην κατηγορία Μίνι Μεγάλα Κορίτσια, ενώ την 5η θέση στην ίδια κατηγορία κατέκτησε η Ιωάννα Αθανασίου.

Την 3η θέση, χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Γεωργία Ψαρρή στην κατηγορία Πανκορασίδων, ενώ την 4η θέση κατέκτησε η Έλενα Αλεξανδρή και την 5η θέση η Αντωνία Μπαϊρακτάρη.

Όλοι οι αθλητές/τριες μας, που συμμετείχαν στον πρώτο επίσημο αγώνα του 2017, είχαν μια πολύ καλή εμφάνιση, παρά το μεγάλο βαθμό δυσκολίας της πίστας.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές/τριές μας, στον προπονητή τους, αλλά και στις οικογένειές τους που είναι πάντα δίπλα στα παιδιά τους και μοιράζονται μοναδικές στιγμές μέσα από τον αθλητισμό.

Ευχαριστούμε το Karystos bikes και τον Χρήστο Ξιαλίνα, για τη συνεχή παρουσία του ως τεχνική υποστήριξη, στο πλευρό των αθλητών μας.

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (δημοσιευμένα από Ε.ΠΟ.Σ.Κ.)